De 2.962 meter hoge Zugspitze, met op de flanken drie gletsjers, ligt op de grens van Oostenrijk en Duitsland. De top van de berg is zowel vanuit de Tiroler Zugspitz Arena en vanuit het Duitse Garmisch-Partenkirchen te bereiken: te voet, met een trein of met een gondelbaan.
In tien minuten naar bijna 3.000 meter hoogte
Wij pakken de Tiroler Zugspitzbahn, een gondelbaan die je vanuit Ehrwald in Tirol direct naar de top brengt. De kabelbaan klimt 1.725 meter in slechts 10 minuten. De bossen in het groene dal maken razendsnel plaats voor de met sneeuw beklede flanken van de Zugspitze. Wolken slingeren over de toppen van de Alpen, het panoramische uitzicht strekt mijlenver.
Maeve, onze acht maanden oude dochter, zit op mijn schoot. We twijfelden even of we haar wel mee konden nemen in verband met hoogteziekte, maar na wat onderzoek lijkt het geen probleem te zijn. Hoogteziekte bij baby’s komt vooral voor als je langere tijd op grote hoogte – boven de 2.500 meter – verblijft.
Omdat we snel stijgen, laat ik haar regelmatig drinken, zodat ze geen last krijgt van haar oren. En last heeft ze niet. Ze is te druk met de aandacht trekken van alle passagiers in de lift. Die zijn een stuk interessanter voor haar dan het verpletterende uitzicht.
De grens overlopen
Op de top loop je zo de grens over van Oostenrijk naar Duitsland en andersom: van het ene naar het andere uitkijkplatform. Speciaal voor het uitstapje naar de top van de Zugspitze hebben we een warme winterjas voor Maeve gekocht. Waarschijnlijk zal ze hem maar één keer zal dragen, maar het is geen overbodige luxe. De temperatuur ligt rond de vijf graden en er staat een ijzige, koude wind.













