Skip to Content

Piekervaringen: 30x de beste bergavonturen

Op deze verbluffende foto’s vind je de inspiratie voor jouw volgende bergwandelavontuur.
This is an imagepinterest icon
1
In 2015 werd de Matterhorn verlicht om het 150e jubileum van de eerste bergbeklimming te vieren Vijftig lampen over de Hrnligrat lichtten geleidelijk het pad van de eerste beklimmers in 1865 op Een rode lamp net onder de top van de berg markeert de plaats waar vier alpinisten dodelijk verongelukten
Natalia Grebesheva, Your Shot
In 2015 werd de Matterhorn verlicht om het 150e jubileum van de eerste bergbeklimming te vieren. Vijftig lampen over de Hörnligrat lichtten geleidelijk het pad van de eerste beklimmers in 1865 op. Een rode lamp net onder de top van de berg markeert de plaats waar vier alpinisten dodelijk verongelukten.
2
De bergtop Aiguille de Bionnassay 4052 meter na het klimmen van de noordelijke kant Mont Blanc Massif
Paolo Vimercati, Your Shot
De bergtop Aiguille de Bionnassay (4.052 meter) na het klimmen van de noordelijke kant. Mont Blanc Massif
3
Staand op de bergtop van Mount Gordon observeren we een jonge bergbeklimgroep die onwijs helderblauw water haalt uit een bijna onrealistische poel net onder de top
Don Wilson, Your Shot
Staand op de bergtop van Mount Gordon observeren we een jonge bergbeklimgroep die onwijs helderblauw water haalt uit een bijna onrealistische poel net onder de top!
Advertentie - Lees hieronder verder
4
22 halo tijdens een volledige maansverduistering op 42 kilometer hoogte op de top van de Maunakea Hawaii Island
Andrew Hara, Your Shot
22° halo tijdens een volledige maansverduistering op 4,2 kilometer hoogte op de top van de Maunakea, Hawaii Island.
5
Op de route naar de top van Mount Arrowsmith op Vancouver Island Het zicht was slecht maar de sneeuwcondities waren perfect
Ian Duncan, Your Shot
Op de route naar de top van Mount Arrowsmith op Vancouver Island. Het zicht was slecht, maar de sneeuwcondities waren perfect.
6
Jengish Chokusu ook wel bekend als Victory peak of Peak Pobeda 7349 meter is de hoogste piek van Kyrgyzstan De piek is de meest noordelijke zevenduizender en is een van de meest gevaarlijke pieken voor klimmers op deze hoogte Sinds de eerste beklimming in 1956 hebben maar 400 klimmers de top bereikt en zijn 100 mensen omgekomen bij hun poging Op de nacht dat deze foto is genomen vocht een groep van 20 klimmers hun weg naar beneden na het verlies van een lid van hun groep vlakbij de top
Saulius Damulevicius, Your Shot
Jengish Chokusu (ook wel bekend als Victory peak of Peak Pobeda: 7.349 meter) is de hoogste piek van Kyrgyzstan. De piek is de meest noordelijke 'zevenduizender' en is een van de meest gevaarlijke pieken voor klimmers op deze hoogte. Sinds de eerste beklimming in 1956 hebben maar 400 klimmers de top bereikt en zijn 100 mensen omgekomen bij hun poging. Op de nacht dat deze foto is genomen, vocht een groep van 20 klimmers hun weg naar beneden na het verlies van een lid van hun groep vlakbij de top.
Advertentie - Lees hieronder verder
7
De prachtige grillen van de natuur aanschouwen door een actieve vulkaan van heel dichtbij tot vanaf een andere bergtop bekijken is iets dat je wil vaker dan een keer wil ervaren Om het brullen van de Aarde te horen is een unieke sensatie die soms angstaanjagend is en soms adrenaline geeft Hier zie je een van de meest actieve vulkanen ter wereld Fuego van de bergtop van zijn vulkaanbroer Acatenango
David Rojas, Your Shot
De prachtige grillen van de natuur aanschouwen door een actieve vulkaan van heel dichtbij tot vanaf een andere bergtop bekijken, is iets dat je wil vaker dan een keer wil ervaren. Om het brullen van de Aarde te horen is een unieke sensatie, die soms angstaanjagend is en soms adrenaline geeft. Hier zie je een van de meest actieve vulkanen ter wereld, Fuego, van de bergtop van zijn 'vulkaanbroer' Acatenango.
8
Ik bereikte de top van Huayna Potosi Mountain in Bolivia en zag tot mijn verbazing dat een hond meegekomen was Wat een fantastische klimmer
Linda Rahmat, Your Shot
Ik bereikte de top van Huayna Potosi Mountain in Bolivia en zag tot mijn verbazing dat een hond meegekomen was. Wat een fantastische klimmer!
9
Mount Pilatus torent majestueus over de stad Lucerne en haar meer Een laag van dunne lage bewolking nevel benadrukt de hoogte van de bergtop binnen de omgeving
Jeroen Hribar, Your Shot
Mount Pilatus torent majestueus over de stad Lucerne en haar meer. Een laag van dunne, lage bewolking/ nevel benadrukt de hoogte van de bergtop binnen de omgeving.
Advertentie - Lees hieronder verder
10
Ik was het wilde en afgelegen Kaukasusgebergte van Georgi aan het verkennen met een groep van pro ski freeriders Hier zie je de drie vrienden op een eenzame berg bij zonsondergang wandelen op een ongebaand pad naar de vallei Anne Wangler is al bij de top en kijkt hoe haar vrienden de laatste meters naar de berg lopen
Christoph Jorda, Your Shot
Ik was het wilde en afgelegen Kaukasus-gebergte van Georgië aan het verkennen met een groep van pro ski freeriders. Hier zie je de drie vrienden op een eenzame berg bij zonsondergang wandelen, op een ongebaand pad naar de vallei. Anne Wangler is al bij de top en kijkt hoe haar vrienden de laatste meters naar de berg lopen.
11
Een split second glimp van mountaineers terwijl de fotograaf in een gondel naar de berg van Mont Blanc zit
Andrew Hara, Your Shot
Een split second glimp van 'mountaineers' terwijl de fotograaf in een gondel naar de berg van Mont Blanc zit.
12
Een epische zonsopgang vanaf de top van Ha Ling Peak in Canada Het kostte me twee uur wandelen in het donker met ijzige condities om op de top te belanden De temperatuur was 20 graden Celsius en mijn vingers vroren er bijna af toen ik de camera aan het opzetten was voor de beste composities maar het moment dat het me lukte dit beeld te vangen zal voor altijd bij me blijven
Marta Kulesza, Your Shot
Een epische zonsopgang vanaf de top van Ha Ling Peak in Canada. Het kostte me twee uur wandelen in het donker met ijzige condities om op de top te belanden. De temperatuur was -20 graden Celsius en mijn vingers vroren er bijna af toen ik de camera aan het opzetten was voor de beste composities, maar het moment dat het me lukte dit beeld te vangen zal voor altijd bij me blijven.
Advertentie - Lees hieronder verder
13
Een volle maan begeleid onze groep door een veld van bergspleten onderweg naar de top van Rainier Aan elkaar vastgeknoopt zetten we voorzichtig iedere stap en beseffen we ons dat we verantwoordelijk zijn voor elkaars leven
Adam Nawrot, Your Shot
Een volle maan begeleid onze groep door een veld van bergspleten onderweg naar de top van Rainier. Aan elkaar vastgeknoopt zetten we voorzichtig iedere stap en beseffen we ons dat we verantwoordelijk zijn voor elkaars leven.
14
Kamperen in een winters landschap is koud onplezierig en prachtig Ik nam deze foto vlakbij de top van Winchester Mountain WA
Jacob Moon, Your Shot
Kamperen in een winters landschap is koud, onplezierig en prachtig. Ik nam deze foto vlakbij de top van Winchester Mountain, WA.
15
Ik nam deze foto in de ochtend van 1 december 2015 op de top van Trappers Peak nadat ik daar s nachts kampeerde in een tent
Jacob Moon, Your Shot
Ik nam deze foto in de ochtend van 1 december 2015 op de top van Trapper's Peak nadat ik daar 's nachts kampeerde in een tent.
Advertentie - Lees hieronder verder
16
Toen we de bergen in trokken met de sterrenkijkers van Vals konden ze ons alle feiten over elke piek die we zagen vertellen Mount Guraletschhorn 2908 meter die je ziet in deze foto was daar een van Het midden van de Melkweg ging onder achter de top In de foto kun je gemakkelijk aan de linkerkant de kleurrijke lagunenevel spotten en de heldere planeet Saturnus in de rechterbovenhoek Gelukkig zijn de bergen zelf verlicht door de rijzende maan waardoor de foto meer diepte krijgt
Gianni Krattli, Your Shot
Toen we de bergen in trokken met de sterrenkijkers van Vals, konden ze ons alle feiten over elke piek die we zagen vertellen. Mount Guraletschhorn (2.908 meter) die je ziet in deze foto was daar een van. Het midden van de Melkweg ging onder achter de top. In de foto kun je gemakkelijk aan de linkerkant de kleurrijke lagunenevel spotten en de heldere planeet Saturnus in de rechterbovenhoek. Gelukkig zijn de bergen zelf verlicht door de rijzende maan, waardoor de foto meer diepte krijgt.
17
Will Gadd beklimt een ijsvin vlakbij de top van Mount Kilimanjaro
Christian Pondella, Your Shot
Will Gadd beklimt een ijsvin vlakbij de top van Mount Kilimanjaro.
18
Afdaling van bergtop Raceka Ala Archa National Park Kyrgyzstan
Kristaps Liepins, Your Shot
Afdaling van bergtop Raceka, Ala Archa National Park, Kyrgyzstan
Advertentie - Lees hieronder verder
19
Bovenop de bergtoptoren van de Snaefellsjokull berg in IJsland staat klimmer Remi McMurtry boven de wolken Staand op de hogere rand rilde ik terwijl ik wachtte tot de wolken weg waren een 30 minuten pose voor 30 seconden helderheid De wolken zakten later naar beneden terwijl we omlaag wandelden in een middernachtzon
Will Copestake, Your Shot
Bovenop de bergtoptoren van de Snaefellsjokull berg in IJsland staat klimmer Remi McMurtry boven de wolken. Staand op de hogere rand rilde ik terwijl ik wachtte tot de wolken weg waren; een 30 minuten pose voor 30 seconden helderheid. De wolken zakten later naar beneden terwijl we omlaag wandelden in een middernachtzon.
20
Naar de top van de Arte des Cosmiques op de Mont Blanc Massif in Chamonix Frankrijk
Jensen Walker, Your Shot
Naar de top van de Arête des Cosmiques op de Mont Blanc Massif in Chamonix, Frankrijk.

Home

Dit koraalrif bij Vostok in de Grote Oceaan was ernstig aangetast door opwarming van het zeewater maar herstelde zich binnen vijf jaar De meeste bloemkoolkoralenPocillopora spp stierven af tijdens El Nio van 201516 maar het weelderige koraalgeslacht Montipora bleef gezond en bracht het rif opnieuw tot leven

Kraamkamer van koraal

Aanhoudende moessonregens die door de klimaatverandering nog intenser waren dan normaal zorgden in de zomer van 2022 in heel Pakistan voor zware overstromingen Maanden later staan veel gebieden in het land nog altijd onder water

Klimaatrampen kosten steeds meer geld. Wie moet dat betalen?

In een medisch centrum dat door de hulporganisatie Save the Children in Baidoa wordt gefinancierd houdt Khadijo Ibrahim Abikar 50 haar zwaar ondervoede 2jarige kleindochter Naima Adan Ali in de armen De foto werd genomen op de tiende dag van Naimas behandeling en haar gezondheid ging vooruit We zijn hier vanwege de droogte gekomen zegt Abikar We hebben al ons vee verloren en onze akkers zijn aangetast door de sprinkhanen Vroeger hadden we meer dan 55 geiten en 45 runderen Nu hadden we alleen nog maar kamelen en die geven geen melk omdat ze te weinig voer krijgen

Een fotoverslag van de voedselcrisis in de Hoorn van Afrika

Potgrond wordt gebruikt om zaadjes in te planten en de plantenbakken van mensen met stadstuinen mee te vullen maar draagt door zijn ingredinten enorm bij aan de CO2uitstoot

Van potgrond krijg je vuile handen – letterlijk en figuurlijk

Advertentie - Lees hieronder verder
Advertentie - Lees hieronder verder