In het echt zou Simba’s moeder de troep aanvoeren
Dit is de dynamiek binnen een leeuwenfamilie, anders dan in The Lion King.
Gepubliceerd 23 jul. 2019 16:29 CEST
Leeuwen zijn de enige katachtigen die in troepen leven. Een troep wordt gedomineerd door vrouwtjes, en oudere welpen worden gezamenlijk in een crèche grootgebracht, zoals hier in het Nationale Park Serengeti in Tanzania.
In het Nationale Park Serengeti doen volwassen vrouwtjes en grotere welpen van de Voembi-troep zich tegoed aan een wildebeest. In een troep zijn het de leeuwinnen die verreweg de meeste prooi doden.
Sociaal gelik helpt bij het versterken van de onderlinge banden binnen een troep leeuwen.
Vrouwtjes van de Voembi-troep, die zeer gestresst zijn omdat ze hun welpen beschermen, krijgen het aan de stok met C-Boy, een volwassen mannetje, ook al is hij een van de vaders van de troep.
In het Nationale Park Serengeti pakt een leeuwin van de Voembi-troep een jonge welp bij zijn nekvel.
Een volwassen leeuw, C-Boy, en een leeuwin van de Voembi-troep relaxen tussen het paren door.
Leden van de Voembi-troep gaan aan het begin van de avond op jacht.
Een paar leeuwenwelpen van de Barafu-troep spelen met de staart van hun moeder.
In de buurt van hun favoriete drenkplaats rusten leeuwinnen en welpen van de Voembi-troep uit op een kopje, een verhoogde rotspartij.